Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Back To Home Page
nicka per msn
boll je munu mem plas kishe spom format vjen dita qe ke mem lyp po sun ki mem marr

jam shum e re por ma larg nuk mendoj per nje gabim te vogel mas tashtit n`RS t`qoj

qdo gabim e ka nje pendim por e kaluara ska me kthim

ma kan lon baba edhe nona nje amanet mos mi besu djemve ne intenert

mos ta nin se neser ki mem ardh te dera veq mos harro se nuk kthena

nese mendon qe prap te du po ta boj me dije se moti tkom harru

ey a din qka sje ka me pelqen shum i but je bo pe du njo ma te fort nervat po mi prish pe du ni jastek te ri

po thojn femrat ma te mira i kan gangsterat leje be shok se ato si dojn pederat

sjom ka du un mo me ty me kalu a mu tranu qe tjeter kush tu ma qu mu

sjom ka du un mo me ty me kalu a mu tranu qe tjeter kush tu ma qu mu

pash zotin lem rahat me PRB per gjdo nat shum je pis se jo pak a kupton je bo bajat

Sjom ka muna met duru Foret e tua i kom msu Sjom e njejta tasht kom Ndru Hiqmu Qafe se sje Per Mu

Kallxo mas ksaj Pune ka do me shku Kujna Don mi ja lshu Qeshtu qysh Je munu Mu

gjithmon ne dyshim gjithmin ne dy n`luftim rrug te mbar per amshim ska me mirkuptim

un kom shum fjal po edhe fjalorin ma ke ndru kishe botha jote e keqe tasht po don mu kulturu

Un edhe pse Rrej pak Prap dikur i   qes en Shesh ,Ti i ke bo tana t`Zezat ke mendu qe smirresh Vesh

sa keq qe se ke dit qe une jam ndryshe zemer tasht ndesh beso ndash jo sjom ka te llogaris si mashkull

Sa jom kon Kishe e Mir sa jom kon Kishe e Urt tTi ke Gabu ke Mendu qe Mi ki Lidh Durt

Shum je Knaq ke menu qe ka hala Budall Un jam Qajo e cekta e Dekta po Apet kom dal e Gjall

Krejt me Rrena e Interes n`Dit Sodit osht Jeta po Du spo du n`Fund sicili Punt e Veta

kshyre djalin e mamit qka na paska mendu me kjret boten mem tradhtu nfund mu martu me mu

Pse be Zemer se ke Qit Ti Gishtin e Mesem n`Kry vendsi me Hec me Hapa Ti ke fillu tu Kcy

qka osht e shkrume sicili vet e pret veq njo e di qe me ty sko mo kon edhe 1000 vjet

Dashuria osht nje Tregim i vjeter , qe shum Rinis ja ka humbur Jeten...

her dilshe me mu e her me tjetren mos mendo qe ma ke nzi jeten pa avantura ty s`tjetohet por erdhi fundi qe kjo sdurohet

E paske marr n`qaf edhe 1 Vajz tjeter sikur qysh um morre Mu ,ktu Genjeshtra e Mashtrime shtrejt ke mi Pagu...!!!**

Jam merzitur me Ty lirisht gjeje dikend Tjeter dhe persose Zanatin e Vjeter...!!!**

Vdekja osht ajo qe shum kujt ia nderpret shpresat ia prish knaqsit dhe ja fshin endrrat

ne dashuri ska hajgare na te gjilanit ja bojm abfahre

Edhe sa do te vuaj me zemer edhe sa do te jem e vetmuar edhe sa koh do te kaloj ta kuptosh sa te kam dashuruar...

Do ta Kuptosh Jeten najher si osht e vertet d te kthehesh prap te un po mo ski mem gjet

kanun per kanun hajde tkallxoj un

mos ja lidh nalt mos kshyr mu lazdru se tek i fundit zerro je per mu

Denkst Du das ich immer noch auf Dich warte , nein nein LOQK diesmal ziehst Du die "ARSCHKARTE"

Dikur ta fala puthjen time te par ,te fala qdo gje ne kete bot sepse ti ishe gjithqka per mua kurse ti nuk vlersove asgje

thuj se ktu fjal jan dverteta thuj se kshtu tpelqen je msu me tjerat kalon pak e nfund i len

nuk pom vjen qudi prej teje se ti mer kerkon nuk bon sot me thu se te du kurse neser se pranon

I RIU GABON,SEPSE NUK MENDON,POR GJITHEMONE PENDOHET ,KUR FUNDI I OFROHET!!!

Qka po ndodh me kto Femnat t`Qytetit e t`Katunit,Turli Qik e re del ja TH*** qeshit Majmunit...!!!*

Nga Dashuria mos Harro vjen edhe Xhelozia qe bon PRB e hin veq ka Senet e Kqia Sot kerkush s`te Dashuron per Korist gjithkush t`don

Ndahet Zemra ne Dy Pjes   njera qan e Tjetra Qesh...

°E°ke°zon°1°Femen°mendon°qe°tu°ka°rrit°Fama°tu°ka°shterr°gjepi°tu°ka°Q*°Nona....°

Qeshtu e qon ne Dashuri Njeri Tjetrit si besojn Kjo osht Vetem ni TRADHTI ksaj smunesh mi thon Dashni...

Nur wer die Sehnsucht kennt weiss wie ich leide...

Mo nuk jam ka t`du Bye Bye Lamtumir , shum shum Lezet kur pe di qe jam e Lir...

Ndahet Zemra ne Dy Pjes   njera qan e Tjetra Qe

Per Ty mo skom Koh me n`Fund met Vertet po t`Njoh,2 Ftyrat e Tua nuk um Mashtrojn mo...

Qdo Fjal qe e thu e ki t`Kot e di se gjithmon do t`mbetesh i Njejt Mashtrues dhe i Padrejt...

Pse po furen Qika,Djem gati krejt u myt ky Ven mos jon Infektu nga Dashuria e sjon tu diten sen...

Shum t`tradhtova shum tlendova shijen Tonde e Provova veq Njo e Dashurova kurr nJet sun u Bashkova...

Nisja me to e kurr mos u nal ke vdek per mu nuk ka mo mfal shko ka ke ardh nuk po du met pa gabimet e tua shum mkan vra

Ke Dasht mem pas Gjithmon mas veti,A e din kur mke thon si Dihet Kysmetit,Qashtu o as Topi nuk e lun,a e di qka Harroje Ket Pun..

Ishalla do Zoti kur mo nuk tsho 1 Djal Budall si ky mos um qo e di qe po bona njeri pa shpirt kur e do puna e kputi singjir

Edhe 1-her po hi qysh Duhet,Jo be Djal me Mu nuk luhet,Ohh...Djalo hajt nasht se po bon Hajgare,e ngre Kush do me Pare pa Pare..

Mos u tut oj LoqK se Mas Teje jam,Trupin tond te Fort n`Gjit per Temin e kom...

Dashnin mos me prek as mos ma nguc ti ski kar ti ki luc ani qa o ma e keqja ty krejt te thojn tuc

ohhh...Mos um Pengoni , se Tani pom Pengoni...

Dashuria osht ni Tregim i Vjeter qe shum Rinis ja ka Humbur Jeten

Nisja me To e KURR mos u nal,ke Vdek Per Mu nuk ka mo m`Fal,shko ka ke ardh nuk po du met pa,Gabimet e tua SHUM m`kan vra...

Jeta me Plot Vuajtje quhet Avantur,qe ta Shkrumon Zemren dhe Spresat Ti Hup...

Ich habe gelernt Leid zu ertragen,Schmerzen zu verbergen und mit Trنnen in den Augen zu Leben...

Warum müssen wir Dauernd streiten,Warum haben wir so verschieden Seiten Warum kazeptiere ich dein meinung und du meine nicht...

Stech Das Messer in "MEIN HERZ" alles so voller Blut sein Askim wenn Du von Mir gehst glaub mir Nicht das ich nur Wein...

Jom Rrit me tana t`Mirat e me Trup BOMB , Krejt Djemt e Gjilanit kur tem Shohin qohen n`Kom...

Warum heul Ich wegen Dir , Du bist gar nicht Wert Junge...

sdi akeni mety jom ngi tasht qka podu une poboj sdi atkan tregu a vet eke hetu se me   tjetren po shkoj...

Shko tasht e mos u kthe se mo sjom si dje nisja ti mem harru se un mo nuk te du...

Jetim 1 Emer qe s`Perbihet leht,ni Gjak i Jem qe sdi ku m`Ka met,Jetim 1 Jet qe Sosht e leht,1 Njeri n`Ket Bot qe sosht i Vertet

Me Ty nisa Me Ty mbarova Interesin Kurr nuk e shikova e Ti shkove n`Rrug te Gabuar ...

тєpєя мєяzιтѕнєм   jαм...( Po jo be Shuj se po Boj Hajgare se Shum HappY jom...!!)

Do keqkuptime t`Vogla kan Bo Sherre t`Mdhaja...

Vndo Doren n`Zemer edhe pak Meno,Nuk osht Jeta 1000 Vjet kto mos e Harro...

Vullkani kur shperthen vshtir te ndalohet,Djalin qe e Don vshtir te Harrohet...

Mos ju beso Djemve qe ta Bojn me Sy...se Ata e kan Per Ni Nat me Ty...

Koha po kalon gjith kush Gabime bon,Esht zor mi Fal edhe shum vshtir,po n`Fund ta qet ma mir...

Je shum i Bukur dhe Intelegjent,Me Bukurin tande gjith i qmend,Ti Jetes time i jep Kuptim,Uppsss...mFal Mesazhi Gabim...

Dashuri ku ka askush s'është perfekt,shumë duhet me falë se mu nda është lehtë

E Tash mos e ul Koken kur tash pran me she mos i fshe syt thua se sme nje nuk e di pse skuqesh kur ftyr nuk ke sa i pabes ti je

Pse po Furren Qika Djem gati Krejt u myt ky ven mos jon Infektu nga Dashuria sjon tu diten Sen...

Ju po kshyrni po ngoni un po foli per Dashuri , Po foli kejt per Do Sene qe ndodhin Shqiptari...

Mo nuk jam ka tdu Bye Bye Lamtumir shum shum Lezet kur pe di qe jam e Lir,Nija me to e kurr mos u nal ke vdek per Mu ska mo mfal

Jam ni Vajz si Peshku ne Lum Nuk ja Fali Zemren secilit Majmun

Me ne Fund e sho qe jom e lir , Ndoshta ka Tjer qe m`Kuptojn ma mir...

Sdo te kthehem se te Njo kush je , e Njo dhembjen qe n`Zemer ma le...

sme Kuptove asnjeher ashtu siq t`Kuptova Ty , tasht ske Lon vend as me t`Pa me Sy...

Si shum Tjera u mashtrova , e tasht Dhimbja per her me Myt...

U pendova qe te pash me Sy , u denova t`Jetoj pa Ty...

Sdo te pres edhe shum gjat,sdo te pres t`Me kthehesh Ti , Un e di se kush ke qen dhe Sem Vjen Qudi...

Ti nuk eksiston ne Fjalorin tim , Ti je i pa njohur nLibrin tim...

Un e di ti me don amo ti spom kupton qe Zemra jem Tjeter kujt i takon

une jom ajo qe kerkujna sja rrasi po me kanun krejtve zemren ja plasi

Ti po menon qe un jom fmi po me bo me bo gara un ti qi e para

Djemt jan hajna qe ta vjedhin jeten nfund thojn tung se e kam tjetren

Ndryshe ske qen ndryshe sje as tasht , t`kom Besuar shum pom dole Falls...

Njesoj osht per Zemren qe nuk ka meshir si me Thon Te Dua e Si Lamtumir...

Ndoshta mund te Thuash se Fajtore Isha , osht 1 Zot i Madh qe i di te Gjitha...

Thuj se nZemer kurrNuk um ke pasthuj se nJet kurrNuk um ke Dashtthuj atuFjal qe kurr smi ke thanthuj se gjithmon ke Mendu mem Lan

Djali ne Fillim osht Artist i mir si ta mbaron Filmin te thot Lamtumir

E pranoje se osht Faij Im qe ta Fala Zemren n`Fillim ende pa e Ditur kush je i Besova Fjalve qe mi The...

I pa Shpirt per Mua ke mbet asniher sme Deshte met Vertet e kuptoj se qka Pret nga Un per Ty jam 1 Numer ma Shum...

t`Grantoj sosht Vershtir qka osht Keq e qka osht Mir mori fund ne Mese nesh sikur Un nuk do te   Gjesh...

Ndegjo qka po te them nZemer Ti nuk ke vend se Thurre as ni Qast ma mir osht kur nuk te Flas...

Thuj se nZemer kurrNuk um ke pasThuj se nJet kurrNuk um ke Dashtthuj atuFjal qe kurr smi ke thanThuj se gjithmon ke mendu mem Lan

Ti kam fal Gabimet tua se te dua e ti prap mke mashtrua...

Te me Duajsh nuk te detyroj , Por me Dua nese te Meritoj...

S'ka Fjal me t`keqe as ma t`Vshtire se Fjala   e fundit '' I DASHURE   LAMTUMIRE"   <----

U ndan Rruget tona ne oret e vona kur Ti me the Mua Kaloj Tasht e Jona

U ndan Rruget tona per Jet e per Mot dyshoj se Ti kurr sBesove nZot

Qka paska qen Kjo Jet thejsht jo e vertet qe me solli dhimbje Ne Zemren e shkret

Shum te kam Besuar shum te kam nderuar por mbi te gjitha shum te kam dashurruar

Tasht me nuk me shkruan as un me ste shkruaj por kjo sdo te thot qe per ty mo svuaj

Per Fund te pershendes kudo qe te jesh edhe pse sje me mu ne qdo hap afer do me kesh

S'ka Fjal me t`keqe as ma t`Vshtire se Fjala   e fundit '' I DASHUR   LAMTUMIRE"   <----     ...HaHaHaHa...!!!

Ti dua your eyes, sepse janë very nice, shpirt look at me, because I can't live pa ty. Eja please to me, sepse i can't forget ty...!

-A pe she qet Gisht ? -Po Gisht de ! -Kshyre Hutin , ma Hanksh Mutin...HaHaHaHa <--- STUPCAT...

A ja Nise me Pleqnu Ti a ...   !!!

Dil prej mas Bunarit Kofsh Burr oj Gru e keqe...HaHaHaH...

Ti Garant ski perparim ki me met qaty Ku Je , Mu je ka m`Shitesh Car a sje ka e Din qe Kerkushi sje...

Dhe kshtu u Trishtova e Deshta ta vras Veten , por ma von e Kuptova se Fort e Dua Jeten...

A Xiglohesh se pe shof qe po lirohesh un e di qe po gzohesh kur pom shef po afrohesh

Me mu Zorr osht mu Kuptu jo qe jom E Zorshem   po qashtu qysh po thu TI un Spo Duu...

Mos u Habit me menu se qdo gje Mir u bo , un veq t`Thirra met thon Sonte : " Dal ka dale shko n`RRS " ...!!!*

Me fal oh Zot nese smuj ti mbaj kta Lot , Kush nuk shijon Kafshat Varfnis sja Din Vleren Pasunis...

Boll mor Djal me kto Rrena se mo nuk t`Besoj se Veq 1-her thehet Zemra e Nuk nGjitet mo...

E ke lan Dashnin e Vjeter po hajr ske me pa , pa Drejtsit qe ti mi Bane i Lan nat Dynja...

Mos ma sill palidhje se sjom Fmi se ha un Foren qe i Thojn Dashni

Kerkan se Du,kerkujt sja rrasi,po ati qe mDon Zemren ja plasi,po hajt tasht dilem perball ta shofmi kush kon pe Kall...

Gjakun e kom Sherbet Syrin Magnet qka me bo Djemt po Vin Vet

Kom kalu lloj lloj Krize qe s`kalohet let, Po i kom kalu pa ndihmen e kerkujt veq vet

Ti e din qe Koha ashtu mu nda Tung Tung ma nuk kena mu Pa se boll u bo Kshtu s`shkon Maaa

Me duaj kur me ke,mos me kerko kur sme ke,kur me ke te me ruash,qe te me kesh kur te duash...

Kek-u pe nal Rrymen ne bo Kosoven ma romantik me qira...

Sa i Embel gjumi ne hijen e Molles sa e Keqe Dashuria me Shokin e Shkolles

Hallal bre djal zemren ma ke kall shpirtin ma ke nxi po so ka ma nin se tjetri um don ma shum se ti

Dikur ti per mua ishe sa Krejt Bota po me nuk je se nuk jam jotja

Ti po mendon qe une jom Fmi po me bo me bo Gara un Ti qi e para si permas edhe perpara

Simpatia e gjithkujt , Femra e askujt

Rruget Tona tasht te ndara,Ti Dashuri ishe e Para,mendova se e gjeta Fatin e Jetes,por nFakt ja bera Varrin Vetvetes

Plasni se qeter sen sju ka met zineni naj Femer se e shkurt osht kjo jet

Oh smujta mo me Duru,Fjalt e Zotit mu kan kujtu,ka qielli Kryt e kam Qu,me Lot n`Sy jam Falemnderu,per Princin qe ma ka Dergu

Nuk mu ka rrit Mendja po ju e keni Mendjen e Vogel qata po ju Doket

Gjithqka qe Besoja qe esht e Vertet , Ishte Genjeshter

Sa palidhje Shoqnija po Sillet ka Dashnia Dashnia ka Tradhtia n´Fund po ta q** Nonen Pot Nalin te Shpija

Per ty jam lind , per ty jam rrit , per ty jam tret, e jotja jam per jet....:D

KammenduSeKohaPlagtKamiSheru,KammenduSeZemraPaTyMeUmsu,KammenduSeDhimbjaSdoTmeSgjatShumKoh,KammenduSeZemra sDridhet kur tSho...

Paqja dhe Meshira qoft mbi Ty dhe Familien Tende kjo Dit le te Jet 1 Dit Gezimi e Lumturie ne Zemrat Tuaja me Respekt Qendrimi...

Sa palidhje Shoqnija po Sillet ka Dashnia Dashnia ka Tradhtia n´Fund po ta q** Nonen Pot Nalin te Shpija ....   HauHauuu...

Eci rruges kerkun ni cop Shpres sun e gjej Jeta ish e Poshter e kto mir jom ka e Vrej...

E kan Hup kuptimin Fjalt edhe Lutjet se Zemren e Vdekur nuk e nGjallin Puthjet...

Mos pyt ma per Njeriun qe ma Nuk jeton , Addres te Varri nuk eksiston...

Mos mendo se do ta kesh Shum leht , se te Kqiat kthehen ne Ket Jet

Qifsha Fjalt qe ti kom thon qifsha puthjet qe ti kom dhon qifsha momentet qe kom nejt me ty se permas kthim mo ski

Mos ja nis me Tripa t`Dopt ik Oj Zemer shko ruj Lopt

E qeshtu e ka Jeta ma Shum rrena se tVerteta

55%m`Pelqen,66%kisha dal me Ty,77%isha Bashku me Ty,88%isha Feju me Ty,99%isha martu me Ty,100%ey bre Kush ta rras Ty

LoqKi Djemt si Ti po me Lusin , po Qikat si Une Ty as qe ta Fusin

Sosht Kollaj met thon Te Du per ket Fjal Du me U mendu , 1-Her Zemra n`Dashni Falet , Me Gabu s`Falen Gjynahet...

Qka po them e Qka po thu ma mir Osht Dyt me u Mendu....

Sosht Kollaj met thon Te Du per ket Fjal Du me U mendu , s`Falen Faqet Sikur Moll baj Djal Punet Holl e Holl...

Ey Mos maj Kanun kurr se s`Bon...:P

Last CHANCE...:D !!!

Sosht me rondsi qysh dokna se me njerz tPa kuptushem Shum shpesh rrokna

Nese je Boss bonja rrafsh vetit edhe zini kejt pidhat e qytetit

Ja di per Ner krejt Do Dhipav qe m`Kan Kritiku , saher qe keni Fol veq Jom Permirsu...

"Ani ka Ti najsen naj Dashni a Simpati?"apet m`Thu "JO" kishe kerkun spo Don e ndron Temen e m`Vet "A dole me najkon ? "

Ok Une Ika t`Shkoj ta kapi Naj Liber skom Nerva n`MSN ktu veq Kabell Hesapi...

Veq Nuk ish Leht kur tMunohet Njeri me Mish e Me Shpirt per Dikon e nFund ta kthejn Shpinen Bohen kishe jon Taku me Ty Sot

90 % pi Shohim jon bo Rrospia e ai 10 % - shi po Rrin ka Shpia...

Ke dasht mem Lidh me Zingjir mke Shti mu bo e pa Shpirt tasht e mir jom per tMir e Mut per ata tVshtir

Punt e Mira vin kadale , atu Shpejt jon Veq Hajgare...

Ni Fjal Babi ma ka thon , Besnike mu bo po Bes mos me Zon

Fole , Fola met Besu du me Dit qysh pom Don Mu...

Ishte hera Fundit Un qe Tu Afrova , Syt e tu t`Perlotun ndarjen e Lexova...

Fole , Fola met Besu du me Dit qysh pom Don Mu...

Ishte hera Fundit Un qe Tu Afrova , Syt e tu t`Perlotun ndarjen e Lexova...

Buzet pershperiten Por Fjalen se Than , Zemrat e kuptuan qe ma Bashk nuk jan...

Mos ta nin Ty mo per Mu fajet i ki Vet , Dashurin qe e kishe kurr ski mo per ta Gjet...

Shum Gabime ki , n`Fund e Kuptova , Shpesh m`Ke bo me Qa shum her me Lendove...

Po jetoj me Mall mu ka rendu Jeta , smuj kshtu me Duru kjo osht e Verteta...

Ah Gurbet t`Mallkoj Ty,ndahen Qikat me Djem t`Ri,ndahen Motrat me Vllazni,Farefis edhe Shoqni...

Pse ma ktheve Shpinen e m`Le n`Vetmi ndoshta Je Martu e Un fare sdi...

Ndoshta i Premtove atje Tjeter Femne se mu m`Ke larg Syve ndoshta dhe Larg Zemre...

Un me Fat e Ti pa Fat sun e Bon mo Zemren Rahat , Un met Gjitha qe jep Jeta e Ti ki me thon :"UN PA ASGJO META"

Mos mendo qe sun t`Sho me Tjeter Femen , veq pse kom Qa Dikur me Shpirt e me Zemer...

Sa e Sa Pika Loti per TY m`Kan ra , e qe erdh Dita per TY sma nin ma...

E kom thon Ket sen po pe thom apet , Zemer Ty t`Kom vetem Per Lezet...

Mos vet se Ku shkoj a po Qka po Boj ta Lshoj e mbaroj e me Tjeter Shkoj...

Nuk jom Lule Manushaqe , Jom Femen Rrugaqe qe s`Puthi ne Faqe... HauHauHauuuu     (porrej)

Jom hi qysh e ku e di Un jom Qajo qe per Ty ska Rendsi...

Kurr se kam Mendu ket Qast t`Rond e Tragjik kurr st`Kisha Besu se Ty te kam Vertet Armik...

Mos e prano Vdekjen nese je i Vetmuar mos e harro Zemren qe Shum t`Ka dashuruar...

Mos e prano Lotin nese mbi Ty pikon mos e harro Zemren qe ende te Dashuron

Mos prano Ngushllime nga ata qe te Tradhtuan mos i Harro Lotet e Saj qe Shum per Ty pikuan

Vuajtjen per Ty i Dashur kurr per Jete nuk i ndali Por Tradhtin qe ma Bere asniher nuk do ta Fali

A nuk mjaftoj ter kjo koh a nuk mjaftoj nje Perjetsi a tu duk pak Zemra e Vrar qe u djeg per Ni Dashuri

Do te dua ende Vetem Ty do te ruaj ne Zemer time kur do te mendoj se ste kam do te jetoj vetem me kujtime

Mos e bon Gabimin qe nuk ka Permirsim se te Deshti Ty Shpirti im

Nese me Von kthehesh mua me sme Gjen ket Dashurin time me Para kurr se blen

Sdo te me gjesh Mua por do te gjesh vetem Lot do tKuposh sa te Deshta edhe sa te Dua sot

Jeto per Veten tende i Vetmuar harro te Lutem doren qe te ka Shkruar

Dhe Un e Vetmuar ashtu do te Jetoj Harro se ne ket Jet un Ekzistoj

Shum bera per Ty dhe sdite ti Qmosh Zemren qe te Deshti smunde ta Dashurosh

Lotet qe Pikuan smunde ti ndalosh sDua tasht per asgj qe te me kujtohsh

Nje gje te Vetem te Lutem mbaje nMend se si un nKet Bot sdo ta gjesh askend

Tradhti po te Vjen Era tradhtin n`Gjak e ke , mu pom von Fajtore e Veten se she...

Tradhti po te Vjen Era qdo Dit e qdo Nat deri tasht te Kam Duruar ste Duroj me Gjat...

Pun e Madhe qe Sjemi nje Pun e Madhe qe sjemi me Bashk Pun e madhe qe ne u Ndam Eyyy...dot gjej Njer Tjeter.

Nese Ty s`Ta nin mu as ma Pak...

Kur athu neser a ? jo sbesoj ! mos i hup shpresat ! po spo muj mo me prit qat dit ! duhesh munov !!!

zemren qe e desha e mori tjetra endrrat qe i kisha i mbuloj heshtja...qa ki mi bo qeshtu e ka Jeta...

Qoft Unaza e mallkuar Qe kam dasht meta dhuruar nuk kam forc me une te qaj jeten skam me ke ta ndaj

Te dua te dua per ty e jap jeten te behesh tradhtar mos e lejo veten besa esht bes fjala esht fjal nese me tradhton zoti nuk ta fal.

Ti je Gjumi Un jom Endra,Ti je Shpirti Un jom Zemra,Ti je djelli Un jom Drita,Ti je Jeta qe Un e Prita...

Nese ty zdo te marr do te qai dit dhe nate do ta mallkoi nenen qe me lindi pa fat.....

Perse o Perendi kerkon Lot nga Une,Ahh...po me Fatin tim te hidhur Ti nuk ngopesh Kurr...

Jeta osht te Dashurosh,Te Dashurosh osht te Vuash,Te Vuash osht te Vdesesh,ateher ose Te Jetosh...

I nbusha 15 vjet dashurin as kujt sja fala ne ter jeten time per ty mendova dhe tash me nuk durova por te simpatizova....

Dikur te doja aq shum sa ti sme besove ,tash te ra ndermen dhe me kerkon po kot po munohesh...

Ti n`Internet un n`Kafiq , ti Mendn per Mu e un per Ty hiq...

Liroma Rrugen t`Lutem s`Dua ti Sho Syt s`Dua te kam afer se mjaft me ke mbyt...

nderrim,nese te don dikush duaje edhe ti me te vertet por mos e tradhto se e lendon per jet

Mos e merr te bukur se te tradheton , mere te thjesht , ashtu sic e meriton ...

Lutje Lutje nuk pranoj,une per ty ma nuk egzistoj...zemra ime nuk esht gur nuk kam kohe per avantur...

Nese je Shqiptar si Shqiptar Qendro nese je Tradhtar me mir mos Jeto...

Rruga e Gjilanit bandera, bandera qikat i ka t`Mira djemt i ka Frajera

Nuk je per asnjo e po Shkon me 2 , e Ajo qe te Nje nuk Kalon me Ty

Un Qendroj , Vazhdoj , vetes i besoj , Mendimet e Budallve un i Ignoroj...

Jeta e 3-nt ti merr Ment ska nevoj për Kompliment se krejt e din që kom Talent...

A t`isha Kon gur shum do t`Isha Gzu bile mu Dikush um kish marre e Ty ta kisha mshuuuuu.. hihihi

Me prit sonte n`Ender se do tVi mos u tremb Flej perseri s'Trokas as n`Der as nuk do t`zgjoj do te Puthi leht dhe prap do t`shkoj

Lum Nana qet Lindi, Lum Baba qet rRriti, Lum kjo Tok qet ka , po per Mu mo nuk je kurgja!!

Xheloze jam shum dhe kte e pranoj po te afrohet dikush un e BOMBARDOJ si gjarper i sillem dhe e kafshoj per ty zemra ime une boten e helmoj

Fol me vetveten ..harroje jeten ....sepse ne ket bote...se gjen te verteten??

Ti ki Inteligjenc po n`Kry je Budall po deri sa t`Jom Gjall Ty kejt ka met Kall...

Mos u bo Mendje madhe se kerkushi sje , se sje Njo qe Ki Vler...

Wenn`s Dir egal isch Mir grad نbe So...:D

Mos ja maj Vetit nalt se Kerkushi sje , se sje Njo qe ki Vler...

Wenn ein Junge Sagt geh Mit Mir dann geh Nie mit Ihm sondern wenn er Dich mit Tränen an Fleht dann meint er Das ernst...

70% e din qe te Dua,80% e din qe smuj t`Jetoj pa Ty,90% e din qe smund t`Jetojm te ndar,100% pot Genjej Oh Budall...

Ndoshta nuk jam e Bukur e as Simpatike po Kunder te Gjithav per Ty jam Besnike

Po t`thom se s`Duroj dot , Xhelozia osht e Kot , nese Ti nuk ki Besim , Dashuria nuk ka Kuptim

Mos me Pyet pse e Jotja Sjom , Ti e din se si Dikur un Sjom , mos mendo se e kam leht , un kom prit Ma Shum nga kjo Jet...

O Ti pa Stil po rren ma Shum se Fmija , ani ska Lidhje per Veti e Ki sjon Ktu gajlet e Mijaaa...

Fjalt e Mia eksplosiv,me plot Energji negativ,mirpo qellimi krejt pozitiv,per qdo Fjal kom Motiv...

Edhe nese qaj Pran Teje mos i fshi Lotet e mi,Vetem Ti behu i Lumtur se per Mua ska Rendsi...:(

Per Ty skam Gjum ne Sy , m'Ke Borxh ne Jet 1 Dashuri...

Punen e Sotme mos e le Per Neser...

Mos vet se Tkallxon Vet

Mos ia mendo kujt të keqën se e gjen vet të zezën.

E drejta del ne shesh.

Miku i mire shihet ne dite te veshtira.

Vdekja eshte i vetmi vend ku nuk ka ikje.

Mos ia bo askujt ate çka nuk don ty me ta bo.

Rrena i ka komte e shkurta.

Ai që gënjen e gënjen vetën

Armiku i vjetër kurrë stë bëhet mik i mirë

Armikut mos ia trego të vërtetën

Te   PrEs   DeRi   Me`t   PARIN   nDaQ   eDhE   mA sHuM   , AmO   dIjE   sE     E   vEtMjA   qi     Ka   MeT   pAs   Jom   Unnn     LOQKIIII

Oj Budall mos e Format as mos ja Rras kshyre mas Ni Kohe qysh tVjen si Qen permas

It's real love that you don't know about -
eshte dashuri e vertet por ti nuk din per kete View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site